
Figur sitter ved en skrivepult og skriver på en laptop. Grafikk.
Har du en idé? Bruk oss til å søke ExtraExpress!
Unge funksjonshemmede er medlem av ExtraStiftelsen. Det gir fordeler til våre medlemsorganisasjoner.
Unge funksjonshemmede ble nylig tatt opp som medlem av ExtraStiftelsens representantskap.
– Vi gleder oss til å samarbeidet, og ser fram til å representere unge, frivillige stemmer, sier generalsekretær Synne Lerhol.
Våre medlemsorganisasjoner kan dermed søke støtteordningen ExtraExpress, gjennom Unge funksjonshemmede.
Formålet med ordningen er å støtte små prosjektet og tiltak med fokus på lokal aktivitet og frivillighet. Enkelt søknadsskjema og rask saksbehandlingstid gjør veien fra ide til handling kort.
Ordningen er kun åpen for medlemsorganisasjonene i Extrastiftelsen, og det er to søknadsfrister i året: 15. mars og 15. september. Det kan søkes om beløp fra 5000 kroner opp til 30. 000 kroner.
Les mer om ExtraExpress og hvordan man søker her!
Ønsker du å søke? Ta kontakt!